Czy płyta warstwowa osiągnęła budowlany sukces? Wyniki sprzedaży mówią jasno - tak!

Mając nadzieję, wiek te dziesięciolecia

Pierwsza dekada współczesnego wieku minęła bezpowrotnie, ani się człowiek nie obejrzał a leci nam już kolejne w tym wieku dziesięciolecie. Mając nadzieję, że ten wiek i te dziesięciolecia będą spokojniejsze aniżeli te sto lat temu podsumowujemy pierwsze sukcesy i pierwsze porażki minionej dekady. Podsumowania, jak każde opinie, lubią być bolesne, ale można też podsumowywać bez używania przykrych stwierdzeń i negujących opinii.

Początkowej fazie mamy sposobność

Ubiegłą dekadę możemy zamknąć również pod względem branży budowlanej. Już na początku można stwierdzić z pełną odpowiedzialnością, że był to rok, w którym na wszystkich budowach królowała płyta warstwowa. Przyznam, jako specjalista z branży budowlanej, że był to chyba największy sukces tej branży, co potwierdzają wyniki sprzedażowe wielu firm, mające płytę warstwową w swojej ofercie. Ale po kolei, jak ta ubiegła dekada wyglądała, przeczytajcie dokładnie poniżej.

Praktyce mamy możliwość stwierdzić, że

Przede wszystkim zmienił się sposób budowania budynków zarówno mieszkalnych jak i przemysłowych, ze wskazaniem na przemysłowych. Coraz częściej i coraz chętniej zamiast pustaków do budowy budynków przemysłowych używano konstrukcji stalowych, dzięki czemu zastosowanie znalazła zarówno płyta warstwowa jak i podobna, o takich samych właściwościach płyta obornicka. Praktycznie można powiedzieć, że ubiegła dekada dominowała wręcz w budownictwie pod względem ilości postawionych halo z płyt czy pawilonów z płyt.

Niepodatna wszystkie ingerencje

Podsumowując, warto w tym miejscu podkreślić doskonałe parametry jakimi cechuje się płyta warstwowa. Odporna na wszelkie ingerencje zarówno sił naturalnych jak i ludzkich, odporna na wiatr, na deszcze i zachlapania. Płyta warstwowa składa się z trzech warstw, przy czym ta trzecia to z reguły ocieplenie wobec czego są one już odpowiednio docieplone. Kolejną zaletą płyt warstwowych, podobnie zresztą jak płyt obornickich jest to, że nie przyczyniają się one w żaden sposób do ubytku ciepła, a wręcz przeciwnie zapewniają brak takowej utraty.

Idealne pozytywy płyt potwierdzają

Myślę, że dzięki szerokości i mnogości zastosowań płyta warstwowa tak doskonale radzi sobie na każdej budowie. Jest to nawet zauważalne, że coraz więcej budów ma skład płyty warstwowej, która później wykorzystywana jest do tworzenia ścian i dachu na wcześniej utworzonej konstrukcji stalowej. Doskonałe walory płyt potwierdzają też ich producenci, którzy wprost mówią o doskonałych wynikach sprzedaży w ubiegłej dekadzie.

Jednak największym potwierdzeniem rosnącej popularności jaką pośród budowlańców cieszy się płyta warstwowa jest nie sama wielkość sprzedaży ale jej równomierna, stała i wysoka progresja wzrostowa sprzedaży. Tłumacząc na polski, z każdym rokiem płyta warstwowa sprzedaje się coraz lepiej a wzrost ten jest stały.